[Crash] To γνωστό Crash Dumps!!! :(

Έχετε τεχνικές δυσκολίες; Δε σας "τρέχει" με τίποτα; Βρήκατε bug και δεν ξέρετε που να το πείτε; Εδώ λοιπόν!
Forum rules
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
User avatar
theotses
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6914
Joined: Mon May 29, 2006 12:15 pm
Football Manager της ομάδας: Reading
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος, Man Utd, T.F.F.
Status: Non-stop projecting!!!
Location: Stockholm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ακου να δεις φιλε μου... ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΕΣΑΙ...

Το αν πληρωνομαι ή οχι δν σε νοιαζει...

Εγω δν σε ειρωνευτικα και ετσι ΑΠΑΙΤΩ να μην με ειρωνευσαι κι εσυ...

Οταν λες οτι σε εχει στην απ'εξω η εταιρια δν καταλαβαινω τι ακριβως εννοεις...

Εγω φιλε μου επειδη ειμαι μεσος Ελληνας παιζω ακομα με το 2008 γιατι δν μπορουσα να το αγορασω οταν εκανε 45 ευρω... Τωρα ομως κανει 28 οποτε ειναι λογικη η τιμη σου...

Τελος, δν ειναι λογικη η σκεψη: "Ο,τι δν μπορω να αγορασω το κλεβω"

Αυτα απο μενα... Ας επιληφθουν οι μοντς...
Form Follows Function Follows Financing
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

talws wrote: Τελος επειδη εχει αναφερθει ξανα...πειτε μας ρε παιδι μου ειστε υπαληλοι της εταιριας?πληρωνεστε? να ξερουμε με ποιους μιλαμε...γιατι πολυ κουβεντα κανουμε και απο ουσια τιποτα...αν ειναι η δουλεια σας τοτε να το σεβαστω απολυτα αλλα απο κει και περα δεν δεχομαι υποδειξεις απο αυτοκλητους προστατες ξενων εταιριων...

Με απολυτο σεβασμο....
Το "πείτε μας" σε ποιον αναφέρεται; Στον theotses; Στον Multi; Σε εμένα; Στο fmgreece; Σε ποιον; Άμα μου πεις εσύ τι ρωτάς θα σου απαντήσω κι εγώ. Αλλά έτσι όπως το θέτεις, είσαι απλά προβοκάτορας και προσπαθείς να προκαλέσεις εντυπώσεις. Γιατί προφανώς δεν είμαστε όλοι το ίδιο και με το να μας βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι είσα φάουλ εκ των προτέρων.

Ρωτάς έναν χρήστη του φόρουμ να σου πει τι πρεσβεύει το φόρουμ; Θα πρέπει να ξέρεις ότι οι απόψεις χρηστών που διατυπώνονται σε ένα φόρουμ, δεν έχουν καμία σχέση με το ίδιο το φόρουμ. Εκτός αν μπαίνεις πρώτη φορά στο Ιντερνετ... Απάντησέ μου λοιπόν, για να σου λύσω κάθε σου απορία.

Στα άλλα που λες (αν πρέπει να αγοράζουμε ή να κατεβάζουμε ένα παιχνίδι) δεν έχω καμία διάθεση να ανοίξω κουβέντα και η άποψή μου είναι γνωστή και συμβαδίζει με τους νόμους παγκοσμίως για το θέμα.
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

theotses wrote:

Το φορουμ στο οποιο αυτη τη στιγμη ποσταρεις ειναι το επισημο φορουμ της SI στην Ελλαδα, οποτε απαγορευονται αναφορες σε κοπιες...
Για αρχή, το παραπάνω είναι 50% λάθος... Δεν είμαστε το επίσημο φόρουμ της SI στην Ελλάδα, αλλά απαγορεύονται οι αναφορές σε κόπιες και ας μην είμαστε.
User avatar
talws
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Sat Jan 12, 2008 2:54 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλα εχει χαθει η μπαλα ετσι...και ολα αυτα για μια διαφωνια...sorry κιολας αλλα εδω μιλαμε για ενα παιχνιδι και το εχετε αναγαγει σε παγκοσμιο φαινομενο...βγαζετε συμπερασματα λετε λετε λετε...ξαναλεω οτι το παιχνιδι μου ειναι γνησιο απλα πειραχτηκα απο την αντιμετοπιση προς τα παιδια που δεν το εχουν γνησιο...και ας μου πει καποιος ποιον κανονα παραβιασα γιατι ακομα δεν εχω καταλαβει...
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Την αναφορά στις κόπιες
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

talws wrote:καλα εχει χαθει η μπαλα ετσι...και ολα αυτα για μια διαφωνια...sorry κιολας αλλα εδω μιλαμε για ενα παιχνιδι και το εχετε αναγαγει σε παγκοσμιο φαινομενο...βγαζετε συμπερασματα λετε λετε λετε...ξαναλεω οτι το παιχνιδι μου ειναι γνησιο απλα πειραχτηκα απο την αντιμετοπιση προς τα παιδια που δεν το εχουν γνησιο...και ας μου πει καποιος ποιον κανονα παραβιασα γιατι ακομα δεν εχω καταλαβει...
Eμένα δεν με αφορούν οι προσωπικές σου κρίσεις. Μπορείς να τις διατυπώνεις εδώ εφόσον είναι σύμφωνες με τους κανόνες του site.

Mε ενοχλούν όμως οι γενικευσεις: "έχουμε αναγάγει σε παγκόσμιο φαινόμενο!!!", "είμαστε υπάλληλοι της Sports Interactive"
Ποιοι; Ο Thetses, ο Multi, εγώ, το fmgreece, ποιος; Μήπως εσύ βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα;
User avatar
talws
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Sat Jan 12, 2008 2:54 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε μου εγω καποιες γενικες ερωτησεις εκανα για προφανεις λογους νομιζω...και οπως σε ενοχλουν οι γενικευσεις ετσι με ενοχλουν οι υποδειξεις...συζηταμε για κατι και ξαφνικα θα φερουμε και την αστυνομια...βλεπεις κατι παραλογο σε αυτο?εαν βλεπεις τοτε οκ ειμαι λαθος...


Οσο για την αναφορα στις κοπιες...εαν εχουμε λογοκρισια παλι οκ...αλλα το να συζητας για ενα τετοιο θεμα ειναι καλυτερα απο το να το απαγορευεις νομιζω...
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Δηλαδή για να καταλάβω, έρχεσαι σ' ένα σοβαρό σάιτ ενός παιχνιδιού για να το παίξεις ο χαλαρός, cool σωτήρας-υπέρμαχος της κόπιας και των όσων έχουν, και δεν τρέχει κάστανο? Για πήγαινε στο σάιτ της Microsoft, στο οποίο έχουν επίσης θεσπίσει κανόνες κατά των αντιγραφών, και θα δεις τι θα σου πουν πχ.

Και αφού το έχεις αυθεντικό, τι ασχολείσαι δεν καταλαβαίνω. Αλλά πίσω απ' το pc είναι εύκολο να το παίζουμε επαναστάτες. Απ' τη στιγμή που όταν πάτησες το confirm για να γίνεις μέλος συμφώνησες στον όρο που έλεγε να μην αναφέρεσαι σε κόπιες καθόλου, είτε έχεις είτε όχι, πρέπει να το σέβεσαι και να λειτουργείς ανάλογα.
Last edited by nik_33 on Sat Feb 21, 2009 6:10 pm, edited 1 time in total.
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Δεν απαγορεύω την συζήτηση για πειρατικό λογισμικό γιατί είμαι πουριτανιστής ή αυταρχικός η οτιδήποτε.

Το απαγορεύω για να προστατεύω τον ... μην πω τι... μου, γιατί είναι παράνομο.

Αν αύριο γίνει καταγγελία από κάποιον ότι εδώ μέσα διακινείται πληροφορία για παράνομο υλικό, δεν είναι διόλου απίθανο μια μέρα να μου χτυπήσει το κουδούνι η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος και να με μαζέψει. Να κλείσει το site και εγώ να μπλέξω σε δικαστικά ντράβαλα για χρόνια. Εδώ ακόμα κι εσύ αναφέρεσαι σε πράγματα που γράφτηκαν από κάποιον χρήστη προς το πρόσωπό σου, σαν να στα είπε το fmgreece και αναφέρεσαι σε όλους ως "εσείς". Στην Ελλάδα είμαστε, άντε εγώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας και ότι όσοι γράφουν για κόπιες είναι τρίτοι χρήστες του διαδικτύου που εγώ δεν έχω σχέση μαζί τους. Δεν θα γίνω καν πρώτο θέμα στα κανάλια, γιατί δεν έχω πληροφορίες για "μπουρδ*λα" αλλά για παιχνίδια, κανείς δεν θα ασχοληθεί αν έχω δίκιο η άδικο. Θα ξοδέψω δεν ξέρω πόσα σε δικηγόρους, το site θα κλείσει για κανα 3-4 χρόνια μέχρι να εκδικαστεί η υπόθεση και θα πάθω έλκος από το άγχος ως τότε. Φυσικά, ότι πληροφορία μου ζητηθεί και IP κλπ χρηστών που γράφανε για παράνομο λογισμικό θα είμαι υποχρεωμένος από τον νόμο να τα δώσω. Αν τελικά αθωωθώ θα έχω χάσει άπειρο χρόνο και χρήμα.

Αν νομίζεις ότι όλα αυτά που σου λέω είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας, μπορώ να σου αναφέρω τουλάχιστον 2 περιπτώσεις που έχει συμβεί στην Ελλάδα.

Για να αποφύγουμε όλα αυτά τα δυσάρεστα, όλοι θα συμμορφωθείτε με τους απλούς, νόμιμους και δημοκρατικούς κανόνες που αποδεχτήκατε ήδη όταν γραφτήκατε σε αυτή την σελίδα .-
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις / Bugs FM2008”