Ιστορίες 2008: Απορίες/Παρατηρήσεις/Σχόλια

Ελάτε τα γνωριστούμε και μάθετε τους κανόνες του τόπικ
Post Reply
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Σε ένα ερημικό νησί έχει ναυαγήσει ο Ποκοπίκος και η Πάμελα Άντερσον?.οι μέρες περνούν, στο θέμα της τροφής έχουν βρει λύσεις, ενώ καθημερινά παλεύουν να βρουν τρόπους να στείλουν ένα είδος μηνύματος?. Οι ορμές του Ποκοπίκου τον κάνουν συχνά πυκνά να προσπαθεί να το φέρει πλαγίως στη Πάμελα, την οποία θέλει να #%!@#%!@#%!% αδυσώπητα. Η ξανθιά «φουσκωτή» καλλονή δεν θέλει ούτε να το σκέφτεται?οι μέρες περνούν, και το βιολογικό ρολόι της Πάμελας χτυπάει κόκκινο?.οι μπανάνες ήταν η πρόχειρη λύση αλλά από κάποια στιγμή και μετά τις βαρέθηκε?. Άρχισε να σκέφτεται να κάτσει στον Ποκοπίκο?.τελικά, έγινε το μοιραίο?
- Ποκοπίκοοοοο, ουουυουου
- Τι είναι Πάμελα;
- Έλα λίγο που σε θέλω?.

Πάει ο Ποκοπίκος και βλέπει γυμνή τη Πάμελα?τρίβει τα μάτια του?.

- Τι θέλεις;
- Μη ρωτάς πολλά, κάνε αυτό που σκέφτεσαι?


Το σκηνικό αυτό επαναλήφθηκε αρκετές φορές, όχι τόσο συχνά όσο θα ήθελε ο αχόρταγος Ποκοπίκος (και εγώ). Κάποια στιγμή, ο Ποκοπίκος την ώρα που η Πάμελα του ανεβάζει το ηθικό της λέει?

- Πάμελα, θέλω να μου κάνεις μια χάρη?.
- Α?αυτά που είδες στο βίντεο να τα ξεχάσεις?..
- Όχι δεν εννοώ αυτό;
- Τότε
- Να, θέλω μετά το $@#!@!@ να κάνεις πως είσαι ο Μπάμπης?
- Ποιος;
- Ο Μπάμπης, ένας φίλος μου?.όταν θα σου μιλήσω, θα απαντάς σα Μπάμπης εντάξει;;;;


Απορημένη η Πάμελα σκέφτεται? «έχω βρεθεί εδώ και 87 ημέρες σε ένα ερημονήσι. Ούτε στο λοστ να έπαιζα. Τρώω μόνο ασβους και ανανάδες, το κάνω με τον Ποκοπίκο?τι πειράζει να κάνω τον Μπάμπη;;;;»



Γίνεται το #%#%# και ξεκινά η συζήτηση..

- Μπάμπη;;;;;
- Ε??.ναι (με βαριά φωνή)
- Ρε συ?δε θα το πιστέψεις?
- Τι είναι ρε (με βαριά φωνή)
- Είμαι σε ένα έρημο νησί και μια φορά την εβδομάδα @#$%#!@% τη Πάμελα?ναι ρε αυτή με τις@#%@#%, αυτή τη@#%%?.





Έκανα όλη αυτή την εισαγωγή, γιατί αυτός είναι ένας από τους βασικούς λόγους που γράφουμε ιστορίες?.Θέλουμε να μοιραστούμε αυτό που ζούμε. Είμαι ένας απο αυτούς που περνάω ώρες μπροστά στο πισί προσπαθώντας να κατακτήσω τίτλους, να αγοράσω παίκτες, να ανατρέψω σκορ, να τη πω σε έναν άλλο προπονητή. Και άλλες τόσες ώρες να τα μεταφέρω εδώ?.Και όλα αυτά γιατί; Γιατί ξέρω πως και εσείς κάνετε το ίδιο?


Πρόσφατα ανέλαβα τον τομέα «Ιστορίες» στο σαιτ, και θέλω τη βοήθειά σας?.


Κανόνες στο γράψιμο δεν υπάρχουν. Το πώς θα γράφετε την ιστορία, είναι δικό σας θέμα. Τρόποι υπάρχουν πολλοί. Αν θέλετε οποιαδήποτε βοήθεια, μη διστάσετε να τη ζητήσετε. Σκέφτηκα όμως να βάλω κάποιους «κανόνες» αναφορικά με όλα τα υπόλοιπα?..και θα σας τους παραθέσω.



Καλό θα είναι η ιστορία να έχει τουλάχιστον μια αρχή και ένα τέλος. Έχω δει πολλά ποστ στα οποία κάποιοι παραθέτουν έναν αγώνα, ένα τρόπαιο, η οτιδήποτε.. Αυτό το ένα?.πηγαίνει στο "τρελά και απίστευτα"


Επειδή πολλοί βλέπουν τις ιστορίες αναζητώντας παίκτες, θα ήταν καλό να δίνετε στοιχεία για τους παικταράδες σας, για το σύστημα της ομάδας και γενικά για ότι ξέρετε πως οδήγησε την ομάδα σας σε μια επιτυχία, μια αποτυχία?..


Όταν αποφασίζετε να βάλετε τέλος σε μια ιστορία, η για κάποιον λόγο δεν θα τη συνεχίζετε, καλό είναι να το γνωστοποιείτε, για να μπορούμε να κινηθούμε ανάλογα....


Αυτά ως μια αρχή?.

Περιμένω προτάσεις, ιδέες, και ότι άλλο έχετε στο μυαλό σας για να γίνει ο τομέας καλύτερος....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

:snif:


Δεν έκλεισε 1 εβδομάδα κυκλοφορίας το Football Manager και ήδη ξεφύτρωσαν 10 ιστορίες....




Νταξ, δεν έχω να πω τίποτα...συνεχίστε μάγκες....ξέρετε καλά πως ότι χρειαστείτε, είμαι εδώ....




γιατί άλλωστε είμαι όλοι μαζί...



μια παρέα....


καμένη....



:smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil:
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
nfgrapsas
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Sun Jun 12, 2005 4:38 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Lefkada
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι θα λεγατε να βαζατε κανενα διαγωνισμο του στυλ chalenge??
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Για εξηγησε το σκεπτικό σου.....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
kopa
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2048
Joined: Thu Sep 29, 2005 1:51 am
Football Manager της ομάδας: Α.Ε.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ
Location: Αλεξανδρούπολη - Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υποθέτω αυτό που είχαμε παλιά. Προπονητικές Προκλήσεις.
Image
Image

Μη μου τους κύκλους τάραττε

Αρχιμήδης
andriotis
Trialist
Trialist
Posts: 92
Joined: Tue Nov 09, 2004 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Stevenage
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Π.
Status: I just can't get enough..
Location: Νεα Σμυρνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα..Δεν ήξερα που αλλού να το ρωτησω κ αν κρίνεται οτι είναι άσχετο ας το σβήσετε...Θα ανοίξει topic "τρελα κ απίθανα"???Ειχε πολύ φάση να βάζουμε τα τρελά που τύχαιναν στον καθένα μας..
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι άλλο:
υπάρχουν ακόμα οι "Ιστορίες μικρού μήκους" και το άλλο mod που έγραφες απλά ένα μεγάλο αγώνα;
Και αν θυμίστε μου (δλδ θύμισε μου Tsak :D ) πως λέγεται αυτή η μόντα, έψαξα στις Ιστορίες του 07 αλλά δεν βρήκα κάτι.


Στο τρέχον save μου δεν είχα προγραμματίσει να γράψω ιστορία οπότε δεν κράταγα σημειώσεις κτλ, όμως ο τρόπος που τελείωσε η 1η σεζόν είναι ιστορικός και θέλω να το μοιραστώ με όλους εσάς... :D :D :D
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Yπήρχε στο Ιστορία 2007, θα το ανοίξω και εδώ.....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
andriotis
Trialist
Trialist
Posts: 92
Joined: Tue Nov 09, 2004 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Stevenage
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Π.
Status: I just can't get enough..
Location: Νεα Σμυρνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andriotis wrote:Καλημέρα..Δεν ήξερα που αλλού να το ρωτησω κ αν κρίνεται οτι είναι άσχετο ας το σβήσετε...Θα ανοίξει topic "τρελα κ απίθανα"???Ειχε πολύ φάση να βάζουμε τα τρελά που τύχαιναν στον καθένα μας..

Τώρα βρήκα το σχετικό "topic" στη Γενικη συζητηση γιατο FM 2008..Σορρυ αλλά πάντα ήταν στις "ιστοριες" κ γιαυτο το έψαχνα εδώ..
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7978
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να αλλάξει ο mod :D
Τί να αλλάξουμε ρε Αντώνη,όλα μια χαρά,τέλεια είναι!!! (αν και προσωπικά οι...μη FMικές ιστορίες με χαλάνε λίγο αλλά αυτά είναι γούστα,no problem :wink: )
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οπως εχω συζητησει και με τον il_biscione στο msn εχω παρατηρησει μια ταση μιμησης στις ιστοριες (χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν).

Ναι μεν καμια ιστορια σε τροπο γραφης δεν μοιαζει με καμια αλλη αλλα καποια concept ειναι μαλλον παρμενα απο αλλου. :|

Επίσης δεν μου αρέσει η αφήγηση με εικόνες καθώς βαραίνει η σελίδα και για να διαβασεις μια συνεχεια περιμενεις πολυυυυυυυ.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω ηθελα να το πω εδω και καιρο και ας με συγχωρησουν καποιοι...

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ !

εχω φτασει σε σημειο να βαριεμαι να διαβασω τις ιστοριες !! πηξαμε !!

καταλαβαινω την κα@λα καποιων να γραψουν (και γω θελω) ,αλλα πλζ οχι τωρα που γινεται ενας πανικος στις ιστοριες !! οχι αλλες ,δε μπορω αλλες !! ας περιμενουν καποιοι κανα μηνα ,2 μηνες ,3 μηνες να κοπασει λιγο ο πανικος...

κραξτε με κι εμενα !γουσταρω ! 8)

υγ.το λεω με καλη διαθεση πραγματικα...κι ειναι αδικο να γραφουν καποιοι ιστορια και να θαβεται αναμεσα σε 354534543 αλλες ιστοριες...πραγματικα !
τεντωματα, μαντραπηδες, μιναρισματα, σου πα μου πες, σουξουμουξου, το να τ αλλο, το τσιμπουκι σας.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

σωστός ο relendlessgeo...


Γι' αυτό προσπαθώ να πάρω τα μέτρα μου....όταν βγήκε το νεο μανατζερ, έγινε ένα μπαμ, και εγω προσπάθησα μόλις έγινε κοιλιά να κρατήσω το ενδιαφέρον.....



και προσπαθώ να βελτιώσω τον τομέα...έχω κάποιες ιδέες και σε λίγες ημέρες θα τις δείτε και θα κληθείτε να τις συζητήσουμε.... :wink:


Σάγκο, είσαι εμπαθής με τον τομέα...ουστ.... :D
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε αντωνη το ξερεις ρε γμτ ! ηθελα να στο πω και πριν αλλα το ξεχασα γτ ειμαι σκατα γνκ (ασχετο :P )...

δλδ οκ ,ξεκινησε το νεο φμ ,καβλωσαμε ολοι ,τρελαθηκαμε ,ψηθηκα κι εγω να γραψω ,παω να γραψω ,και βλεπω ηδη 10 ιστοριες ξερωγω...αρχιζω να τις διαβαζω ,να κραταω μια συνεχεια σε καποιες που με τραβηξαν απο την αρχη ,φευγω για καμμια βδομαδα και γυρναω ,παω να διαβασω και εχουν γινει 30 οι ιστοριες ξερωγω...

αυτο που πρεπει να καταλαβουν καποιοι ειναι οτι θαβονται οι ιστοριες ΤΟΥΣ με αυτον τον τροπο !!οταν γραφουν ολοι μαζι ταυτοχρονα ,δε μπορει να παρακολουθησει κανεις την ιστορια τους ,εκτς κι αν γραφει και ποσταρει καθε 10 λεπτα για τον επομενο χρονο !!

κι ειναι κριμα για αυτον τον τομεα που τελικα εχει γινει απο τους πιο αγαπητους και τους πιο γαματους εδω μεσα...

εγω πλεον δε διαβαζω καμμια ιστορια... :cry: σορι .. :?
τεντωματα, μαντραπηδες, μιναρισματα, σου πα μου πες, σουξουμουξου, το να τ αλλο, το τσιμπουκι σας.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω πιστευω οτι οι καλογραμμενες ιστοριες ξεχωριζουν οσες και να ειναι οι αλλες.

Το μόνο κακό είναι οτι θάβονται οι πρώτες προσπάθειες κάποιων παιδιών. :cry:
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Post Reply

Return to “Ανακοινώσεις - Γνωριμίες”