Πρόταση σε ηλικωμένους παίκτες για coaching??

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
panosant
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:28 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια θα ήθελα να συνεχίσω τη συνεργασία ,πυ με κάποιους παίκτες μου που οταν περάσουν τα "καλά τους χρόνια" και ως coaches/assistans/κτλ...

υπάρχει τέτοια επιλογή που δεν έχω δει??
είναι κρίμα γιατι παικτες συμβολα οπως ο γκουμας, ο καραγκουνης κτλ στον παναθηναικο χανονται ενώ οι αντίπαλοι μου τους κρατανε..
Last edited by panosant on Sun Mar 30, 2008 2:49 pm, edited 1 time in total.
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατ' αρχάς καλώς ήρθες... Είναι κανόνας του forum να μη γράφεις με greeklish :wink:

Σε παρακαλώ κάνε edit στο ποστ σου :wink:


Στο ερώτημά σου τώρα...

Φυσικά και υπάρχει αυτή η επιλογή. Υπό προϋποθέσεις όμως... Τι εννοώ: Θα πρέπει και ο ίδιος ο παίκτης να θέλει να ακολουθήσει την προπονητική. Αυτό θα σου το πεί μέσα από το profile του. Κάθε παίκτης που φτάνει κοντά στα 30 αρχίζει να κάνει αυτές τις σκέψεις. Αν ο παίκτης σου είναι θετικός στο να ακολουθήσει την προπονητική ή το scouting κτλ τότε εσύ αυτό που έχεις να κάνεις είναι όταν του προσφέρεις συμβόλαιο, να αλλάξεις από το drop-down menu από player σε as. manager, coach, scout κτλ. Ανάλογα πάντα με το ποιο πόστο θέλει να αναλάβει και ο παίκτης.

Ό,τι άλλο χρειαστείς, ρώτα :wink:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

panosant
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:28 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εμ την εχω δει αυτην την επιλογη αλλα μεχρι τωρα ΠΑΝΤΑ μου ειναι αχνα αναγραμμενη, δλδ δεν ειναι δυνατον να τη χρησιμοποιησω..
επισης η μονη ερωτηση που έχω βρει να του κανω είναι μέσω των media..οχι άμεσα..υπάρχει κατι αλλο απου δεν έχω δει??
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την επιλογή δεν μπορείς να την χρησιμοποιήσεις... Απλά σου δείχνει τις προθέσεις του ποδοσφαιριστή. Αν δηλαδή θα ακολουθήσει την προπονητική ή όχι :wink:

Αν θέλεις να τον κάνεις π.χ. coach θα πρέπει να του προσφέρεις συμβόλαιο coach :wink:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

User avatar
Mad999p
Amateur
Amateur
Posts: 167
Joined: Mon Oct 22, 2007 8:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το κακο ειναι ομως οτι τις περισσοτερες φορες οι παικτες πηγαινουν μεχρι και 38 μεχρι να κανουν retire και σου ζητανε και απο πανω first team football -toixosmesh
User avatar
geoliol
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Sat Nov 24, 2007 7:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγώ είχα ξεκινήσει ένα παιχνίδι με μονο αγγλία και είχα βάλει shortlist τον maldini και on giggs για να μαθαίνω νέα τους.ήθελαν να γίνουν προπονητές και οι δυο και οι manager τους το έλεγαν αλλά μετά από καιρό βλέπω οτι και οι δυο αποσυρονται χωρίς να γίνονται coaches.εντάξει να δεχτώ οτι δεν τους πρόσφεραν συμβόλαιο προπονητή αλλά δεν έμειναν και ελεύθεροι ως προπονητές. γιατί αυτό;;
costasbalas
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1364
Joined: Tue Nov 20, 2007 8:37 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Arsenal, A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

geoliol wrote:εγώ είχα ξεκινήσει ένα παιχνίδι με μονο αγγλία και είχα βάλει shortlist τον maldini και on giggs για να μαθαίνω νέα τους.ήθελαν να γίνουν προπονητές και οι δυο και οι manager τους το έλεγαν αλλά μετά από καιρό βλέπω οτι και οι δυο αποσυρονται χωρίς να γίνονται coaches.εντάξει να δεχτώ οτι δεν τους πρόσφεραν συμβόλαιο προπονητή αλλά δεν έμειναν και ελεύθεροι ως προπονητές. γιατί αυτό;;
Νομίζω, ότι αν μείνουν πολύ καιρό άνεργοι αποσύρονται.
AEKERGO
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 686
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:36 pm
Football Manager της ομάδας: Αdelaide United
Αγαπημένη Ομάδα: AEK F.C.
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λοιπον πιασατε ενα θεμα που με ενδιαφερει πολυ και το εχω ψαξει αρκετα.....

Κατ αρχας για να δεις αν ενας ηλικιωμενος ενδιαφερεται να γινει staffυπαρχει και αλλος ενας τροπος. Οταν ο παιχτης μεγαλωσει οπως ειπε και ο Padelosw λεει τις προθεσεις του. Οταν λοιπον ειναι μεγαλος σε ηλικια και πατε Personal>long term plans εκει θα σας λεει οχι μονο αν θελει να γινει staff αλλα και την ειδικοτητα......... Αν εχεται και καλες σχεσεις μαζι του στην καριερα του ως παιχτης τοτε δεχεται ανετα το συμβολαιο που θα του κανεται. Μ αυτο τον τροπο εχω στη Milan coaches τους........Raul, Puyol, Maldini, Oddo, Emerson, Cafu και σε λιγο καιρο θα γινουν οι Lampard και Terry..... Επισης να πω πληροφοριακα οτι αν δεν εχεται αλλη θεση για staff (δεν σας αφηνει το board) μ αυτους δεν ισχυει αυτο. Δηλαδη το board δεν θα σας κανει cancell το συμβολαιο οπως κανει με ολους τους αλλους.....

Ελπιζω να βοηθησα..........
Να 'ταν ο υπνος για δουλεια, τα ονειρα αγγαρεια, μωρο μου στο κρεβατι σου να κανω υπερωρια
sindarta wrote:Κοίτα, από την στιγμή που δεν σπουδάζεις με δικά σου λεφτά αλλά υπάρχει μια οικογένεια κάπου που στερείται για να μπορείς εσύ να πηγαίνεις πανεπιστήμιο, τότε ναι, δουλειά σου είναι να σπουδάζεις και όχι να "περνάς καλά".
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2008”