Πολυεθνικό Προσωπικό!

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
User avatar
poniros89
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 381
Joined: Tue Feb 10, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Άνεργος πάλι...
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
facebook προφίλ: poniros89
Location: Καρδάμυλα Χίος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα ήθελα να μου πείτε μια αντικιμενική άποψη στο αν είναι καλό για την ομάδα μου να έχω προπονητές απο διάφορες χώρες. πχ. τώρα βρίσκομαι στη Στουτχάρδη και θέλω να αναβαθμίσω το προσωπικό! το να βρώ προπονητές δεν είναι δύσκολο και ιδιαίτερα ξένους. το θέμα είναι αν αυτό δυσκολεύει την προπόνηση (λόγω της ξένης γλώσσας που μιλάνε προπονητές και παίχτες) και κατα πόσο φέρνει καλά αποτελέσματα. και κάτι τελευταίο... το μαν μανατζμεντ ενώς προπονητή δηλώνει το πόσο καλά διαχειρίζεται τους παίχτες; ευχαριστώ.
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ που πάντα έπαιρνα προπονητές από διάφορες χώρες και διαφορετικές της χώρας προέλευσης της ομάδας, δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα. Το πρόβλημα της γλώσσας λύνεται αρκετά γρήγορα μπορώ να πω καθώς μέσα σε μερικούς μήνες τα βασικά μιας γλώσσας μαθαίνονται. Αν και δεν πιστεύω πως παίζει ιδιαίτερο ρόλο το πρόβλημα της γλώσσας. Οπότε εσύ κοίτα μόνο τα στατιστικά :wink:


Man Management:Πόσο καλά το μέλος του προσωπικού μπορεί να συνεργαστεί με αυτούς γύρω του και ιδιαίτερα τους υφισταμένους του. Αυτή η ικανότητα αφορά την ψυχολογική προσέγγιση: Μια υψηλή βαθμολογία υποδεικνύει προπονητή που μπορεί να οργανώνει και να διατηρεί υψηλό το ηθικό των άλλων.
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

kevaggel
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 336
Joined: Mon Jan 19, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Dunfermline
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Location: ΑΘΗΝΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αν δεν είναι από τη χώρα της ομάδας απλά ψάχνω κάποιον που να έχει "adaptability" πάνω από 8.
Last edited by kevaggel on Sat Nov 17, 2007 11:34 pm, edited 1 time in total.
Madrilenos
Backup
Backup
Posts: 886
Joined: Fri Oct 26, 2007 2:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ προτιμώ πολυεθνικό προσωπικό.Ο λόγος είναι οτι επιλέγω προπονητές απο χώρες που δεν έχω knowledge άμα έχουν 20αρια στους τομείς που με ενδιαφέρουν...Έτσι αυξάνω κατα πολύ τους παίκτες που βγαίνουν στο search.
Mike Batiste:
«Αφήνω το μπάσκετ να με οδηγήσει όπου θέλει. Αν είναι η μπάλα του μπάσκετ να με στείλει να παίξω σ' έναν άλλον πλανήτη, θα το κάνω. Ή οπουδήποτε πάνω στη Γη. Αγαπάω τόσο πολύ το μπάσκετ, που δεν με ενδιαφέρει σε ποιο μέρος του κόσμου θα παίζω».
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2008”