Ο πρόεδρος πουλαει παίχτες!

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply

Όταν πουλαει παίχτες ο πρόεδρος τί κάνεις????

Κάνω load κάπου κοντά που έχω κάνει save μπας και το γλυτώσω
30
12%
Προσπαθώ να τον πουλήσω σε άλλες ομάδες κάτι παραπάνω όσα μπορώ
62
25%
Τον δίνω Να πάει ??????.. Σπάζοντας ότι βρίσκεις μπροστά σου λόγο προέδρου
94
38%
Αν το παρακάνει ο πρόεδρος την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια σε άλλη ομάδα και ας κόψει το λαιμό του αυτός και τα euro του
64
26%
 
Total votes: 250
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν εδω......... Εδω έχουμε ένα μεγάλο μείζων θέμα!!!! FM 2008 ξεκινώ με Άρη, παίρνω γνωστούς παίχτες από προηγούμενα FM όσοι φυσικά έρχονται, δυστυχώς άλλοι βγαίνουν άλλοι :cry: !!!! Τέλος πάντων ξεκινώ την χρόνια μέχρι να φορμαριστεί ι ομάδα περνά μια ολόκληρη σεζόν 60 goal έβαλε 60 goal έφαγα , καλύτερη επίθεση χειρότερη άμυνα. Με όλα αυτά 6ος στο πρωτάθλημα.... εντάξει δεν είμαι και ευχαριστημένος αλλά ούτε και λυπημένος !!!!2 σεζόν όλα καλά 2ος!!!!3 σεζόν Καλό ξεκίνημα , πολύ καλή άμυνα δεμένη και πολύ καλά επιθετικά. Τώρα φτάνω στο ψητό του θέματος!!! Έχοντας ξοδέψει μόνο 2.500.000 εύρο με τις μεταγραφές (πήρα 2μ πέρσι σαν 2ος ευτυχώς) από πέρσι η ομάδα πηγαίνει καλά Έρχεται η πρώτη φάπα Cesar Lindado FC o γνωστός σε όλους μας , Ο πρόεδρος του Άρη Κ. Λάμπρος Σκορδας Δεν μπορεί να απορρίψει πρόταση τον 20.000.000 EURO Με 30 % Μεταπώλησης στην Πόρτο!!!!! 3 Σεζόν 80 games 52 Goal, Δεν πρόλαβε να παίξει και CHAMBIONS LING!!!! Εκεί σας ρωτώ τι κάνεις???????? :drinking: :cry: :x !!!!!! Άντε ψάχνε αντικαταστάτη! Μετά από ένα μήνα 2 φάπα Eduardo ( DC , DM ,DL) ο γνωστός από την bahia Πρόταση 18.000.000 εύρο με 20 % Μεταπωλήσεως στην Ρεαλ :drinking: :drinking: :drinking: !!!!!! Έλεος δεν άντεχα άλλο ο ένας μετά τον άλλον και ιδικά στην άμυνα που είχε δέση!!!!! Μέσα σε 15 μέρες 3 φάπα Omar Benzerga 30.000.000 εύρο (DR, DM) Barcelona :drinking: :drinking: :drinking: !!!!! Eεεεεε εκεί λέω .......άντε και ................... Μόνο που δεν τα έσπασα όλα!!! Εκεί που βρίσκω αντικαταστάτη του Eduardo χάνω και τον Omar Benzerga!!!!!! Λοιπόν ...... Βέβαια είναι και το άλλο ότι φανταστείτε ότι Ο πρόεδρος του Άρη Κ. Λάμπρος Σκορδας :x :evil: :twisted: Ήταν έξυπνος διότι ,σύνολο όλο το ποσό που θα έπαιρνα Λογικά θα ήταν 68.000.000 εύρο (: (: (: Έτσι ομος γελαγε ο Σκορδας διότι μετά το είδα Δυστυχώς θα έπαιρνα το 80% του ποσού αυτού!!!!! Έβαλε και στην τσέπη του εεεεεε..... Τέλος βέβαια όλα καλά διότι τώρα ι ομάδα έχει ΕΥΡΟ οπότε δεν πουλά παίχτες Ευτυχώς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα σου πω ενα κλασικό παράδειγμα.
Κανεις φιλαθλος του Ολυμπιακού δεν ηθελε να φυγει ο Καστιγιο....έστω και με τα 15 μυρια που μας δινανε...
Κάποιοι μάλιστα βριζανε όταν έφυγε...
Είμαι σχεδόν σιγουρος πως ουτε ο Λεμονής το ήθελε..
Ο Καστιγιο ομως έφυγε και η ομάδα πήρε 3 παίχτες και κράτησε και φράγκα...
Οσο καλός και να ειναι ένας παίχτης, αν σου δινουν πολλά χρήματα που η ομάδα τα έχει ανάγκη τον πουλάς.
Βέβαια αυτό δε θα πρεπε να ισχύει σε ομάδες οπως η Τσελσι, η Ρεαλ, η Μπαρτσα ,και γενικά σε αυτές που έχουν άφθονο χρημα να ρέει.
Αν σου έχει συμβει σε τέτοια ομάδα τοτε προκειτε περι bug που πρέπει να διορθωθει...
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kkostas wrote:θα σου πω ενα κλασικό παράδειγμα.
Κανεις φιλαθλος του Ολυμπιακού δεν ηθελε να φυγει ο Καστιγιο....έστω και με τα 15 μυρια που μας δινανε...
Κάποιοι μάλιστα βριζανε όταν έφυγε...
Είμαι σχεδόν σιγουρος πως ουτε ο Λεμονής το ήθελε..
Ο Καστιγιο ομως έφυγε και η ομάδα πήρε 3 παίχτες και κράτησε και φράγκα...
Οσο καλός και να ειναι ένας παίχτης, αν σου δινουν πολλά χρήματα που η ομάδα τα έχει ανάγκη τον πουλάς.
Βέβαια αυτό δε θα πρεπε να ισχύει σε ομάδες οπως η Τσελσι, η Ρεαλ, η Μπαρτσα ,και γενικά σε αυτές που έχουν άφθονο χρημα να ρέει.
Αν σου έχει συμβει σε τέτοια ομάδα τοτε προκειτε περι bug που πρέπει να διορθωθει...

Έχεις ένα δίκιο σε αυτά που λες αλλά δεν γίνετε μέσα σε ένα μήνα 3 μεταγραφές!!!! Και έπρεπε τουλάχιστον να μπορείς να διαπραγματευτείς κάπως μια καλύτερη προσφορά από αυτή που δέχεται ο πρόεδρος πάντα μπορείς εσύ καλύτερη!!!! Έπρεπε να υπήρχε μια επιλογή δεν ξέρω βέβαια τι ακριβώς αλλά να σου αφήνει τα περιθώρια για κάτι καλύτερο!!!! Έτσι νομίζω εγώ!!! Εσύ ( Εσείς) τι λέτε???
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά αν έχεις ομάδες τύπου Ολυμπιακος, Παο, Αεκ κτλ και σου σκάνε τέτοιες προσφορές δυσκολα θα πει οχι ο πρόεδρος...
Εχεις δικιο πάντως.Εγω "δένομαι" με κάποιους παίχτες και δε γουστάρω να μου τους πουλάει με το έτσι το θέλω...
Ισως θα πρεπε να μπει μια επιλογή...
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τουλάχιστον θα ήταν καλό για το μελλοντικό FM να υπαρχει μια διέξοδο γι αυτο το κομμάτι του παιχνιδιού. Και δεν είναι μόνο ότι δένεσαι με τους παίχτες αλλά ότι προσπαθείς να φτιάξεις την ομάδα σου πάνω στην πλάτη 2-3 παιχτών και επειδή είναι καλή τους χάνεις!!! Για μενα και με τον παράδειγμα που έδωσες με τον ολυμπιακό ήμουν από αυτούς που δεν ήθελα να φύγει γιατί 1ον φανταζόμουν την ομάδα με αριστερά Castillo και δεξιά galletti οπότε αλλιώς το βλεπω εγώ αλλιώς ο πρόεδρος. Πάντως πρέπει να μετέχεις στο μέρος τις διαπραγμάτευσης
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλο θα ηταν οσοι ψυφιζετε να λετε την γνωμη σας!! Θα το εκτιμουσα! :-D
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δικαίωμά του του προέδρου να πουλάει παίκτες, σε αυτόν ανήκουν. Άμα όμως δεν μπορώ να κάνω δουλειά τότε δικαίωμά μου και αμένα να την κάνω (βασικά μέχρι τώρα δεν μου έχει τύχει, ούτε στο FM2007, να μου πουλήσει ο πρόεδρος παίκτη. Ίσως επειδή αν αρχίσουν οι φήμες βάζω unavailable for transfer και asking price ΄τα κέρατά μου, οπότε δεν έχει προσφορές :D ).
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν εχω δει πουθενα το unavailable στο FM2008 μονο οτι μπορω να ζητω τα κερατα μου και να παρακαλω να μην κανουν προταση (:
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
Dimitris20
Coach
Coach
Posts: 2920
Joined: Sun Jul 24, 2005 11:55 am
Football Manager της ομάδας: Parma FC - Juventus (online)
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Juventus, FC Timisoara
Location: Timisoara, Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το σωστοτερο για μενα θα ηταν να μπορει κανονικα ο προεδρος να μπανει σφινα και να τον πουλαει αλλα να μπορουσαμε κι εμεις να κανουμε ulitmatum (η τον κραταμε η φευγω κι εγω) :wink: :wink:
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dimitris20 wrote:Το σωστοτερο για μενα θα ηταν να μπορει κανονικα ο προεδρος να μπανει σφινα και να τον πουλαει αλλα να μπορουσαμε κι εμεις να κανουμε ulitmatum (η τον κραταμε η φευγω κι εγω) :wink: :wink:
Σωστος :-D
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
User avatar
Jaco
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:22 pm
Football Manager της ομάδας: Bologna
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

αυτο γινεται πολλες φορες και στην πραγματικοτητα. κλασσικη περιπτωση ηρακλη - γεωργιου σπανουδακη :evil: :evil: :evil: πουλησε ολη την ομαδα (λαγος-επαλλε) αφησε και φυγανε (γεωργιαδης-κωφιδης) χωρις κανενα να ηθελε να γινει αυτο. δεν ειναι παραλογο το σεναριο του παιχνιδιου. και τωρα παιζουμε με τον zboncak και τον raguel :evil: :evil: :drinking:
Chris_panatha
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Thu Oct 18, 2007 10:52 am
Football Manager της ομάδας: Real madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν μοθ παιξει τετοιο πραμα τον εχς σβησει απο το παιχνιδι με editor ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΟΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ.
mpoker
Trialist
Trialist
Posts: 63
Joined: Tue Sep 20, 2005 1:16 pm
Football Manager της ομάδας: Zulte Waregem
Αγαπημένη Ομάδα: Παοκ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εαν τον πουλησει περιμενω ενα χρονο, κανω add manager εφοσον ειναι σε ομαδα χωρας που εχω φορτωσει και τον ξαναπαιρνω παλι. Αν δεν ειναι παω τα σταζω και τον ξαναπαιρνω.Ετδι και αλλιως περιμενω ενα χρονο. Τι στο καλο ο χρονος περναει γρηγορα
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mpoker wrote:Εαν τον πουλησει περιμενω ενα χρονο, κανω add manager εφοσον ειναι σε ομαδα χωρας που εχω φορτωσει και τον ξαναπαιρνω παλι. Αν δεν ειναι παω τα σταζω και τον ξαναπαιρνω.Ετδι και αλλιως περιμενω ενα χρονο. Τι στο καλο ο χρονος περναει γρηγορα
Οταν φυγει τελειωσε πολι δυσκολο να ξαναρθει λογο το οτι παει σε μεγαλη ομαδα με παραπανω repotusion απο εσενα οποτε ασε που κανει μεγαλο συμβολαιο οποτε ............μπααααα ξεχνα τον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
User avatar
EricTheGreat
Backup
Backup
Posts: 867
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:29 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd/Ο.Φ.Η/Π.Ο.Α
Location: Sir Matt Busby Way
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνεχίζω να παίζω νορμάλ, αφού αυτά μέσα στα πλαίσια του παιχνιδιού είναι.
1966 was a great year for England, Eric "The King" Cantona was born


You are my Solskjaer, my Ole Solskjaer you make me happy, when skies are grey
Oh Alan Shearer was F***ing dearer, so please please don't take my Solskjaer away

boukoumtsa wrote:Ο ΟΦΗ είναι πολύ μεγάλη ομάδα για να χωράει σε μισή καρδιά
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2008”