Ο πρόεδρος πουλαει παίχτες!

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply

Όταν πουλαει παίχτες ο πρόεδρος τί κάνεις????

Κάνω load κάπου κοντά που έχω κάνει save μπας και το γλυτώσω
30
12%
Προσπαθώ να τον πουλήσω σε άλλες ομάδες κάτι παραπάνω όσα μπορώ
62
25%
Τον δίνω Να πάει ??????.. Σπάζοντας ότι βρίσκεις μπροστά σου λόγο προέδρου
94
38%
Αν το παρακάνει ο πρόεδρος την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια σε άλλη ομάδα και ας κόψει το λαιμό του αυτός και τα euro του
64
26%
 
Total votes: 250
User avatar
manoz17
Trialist
Trialist
Posts: 47
Joined: Tue Sep 04, 2007 11:25 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Location: ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Στον Πανιώνιο ο Τσακίρης μου πούλησε τέλος της χρονιάς τον Aaritalo για 4,6Μ στην Everton και την επόμενη χρονιά κάνει 26Μ.

Δεν είναι να τραβάς τα μαλλιά σου και ότι άλλο έχεις πρόχειρο???

Μπορείς όμως να του πεις τίποτα? Στο κάτω κάτω δικοί του είναι οι παίκτες. Δε πα' να τους κάψει. Χέστηκα...

:D (: :D
[/color]Κ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΕΙΝΑ

(ΓΙΑ ΓΛΥΚΟ, ΞΙΝΟ, ΓΛΥΚΟΞΙΝΟ, ΑΛΜΥΡΟ, ΓΙΑ ΓΚΟΜΕΝΕΣ: ΞΑΝΘΕΣ, ΜΕΛΑΧΡΙΝΕΣ, ΚΟΝΤΕΣ ΨΗΛΕΣ, ΓΙΑ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ, ΚΥΠΕΛΛΑ, ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΛ, UEFA, MANAGER OF THE YEAR)
giopride
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Thu Nov 08, 2007 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: unterhaching
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εμένα ο πρόεδρας [sic] κάνει cash injection κάθε δίμηνο .

ενώ το wage budget είναι 500k λιγότερα από το επιτρεπτό , εντούτοις έχω μεγάλες απώλειες στα συνολικά οικονομικά της ομάδας . παρόλ'αυτά ο πρόεδρας δεν έχει κάνει κίνηση να πουλήσει κανένα παρά το ότι έρχονται προτάσεις [αρκετες εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ οι περισσότερες]

φαντάζομαι ότι επειδή πηγαίνει καλά η ομάδα στους στόχους κρατιέμαι . πάντως συνεχώς τα media βγάζουν μυνήματα ότι οι ακριβοίπαίκτες μπορεί να την κάνουν γιατί δεν υπάρχει σάλιο [ :P :P :P ]

άντε να έρθει κανένας καλός επιχειρηματίας να ανεβάσω την ομάδα και στην 1η κατηγορία

παρεπιπτόντως έχω uterhaching [από national division south]
ntaras
Amateur
Amateur
Posts: 216
Joined: Wed Nov 09, 2005 8:20 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μόλις μου έτυχε αυτό το πρόβλημα, με παίχτη που δεν ήθελα να πουλήσω γιατί ήταν
ελληνάκι, regen, και τον ζητούσε όλη η Ευρώπη. Εβαλα τιμή 29Μ (η value του ήταν 3,6Μ)
και η Αρσεναλ πρόσφερε 23,5 και ο Τζίγγερ δέχτηκε παρόλο που η ομάδα είναι πλούσια.
Και σκέφτηκα ότι είναι κρίμα γιατί παίζει το παιδί σε πολλές θέσεις και είναι εξελίξιμο,
και αν στην τελική ήθελα να τον πουλήσω του χρόνου θα έπιανε περισσότερα.

Οπότε του πρόσφερα κι εγώ πενταετές συμβόλαιο με 125.000 το μήνα (το ακριβότερο που
έχω, αν και έχω και μερικά ακόμα πάνω από 100Κ) και το παιδάκι δέχτηκε να μείνει.
Για μερικές μέρες μας είχε στο περίμενε και μετά ανακοίνωσε ότι υπογράφει σε μένα. Τώρα που το
σκέφτομαι, δεν ξέρω μήπως θα δεχόταν και με 75.000 (διότι έπαιρνε ως τώρα 25.000)
αλλά δεν το ρισκάρισα.

Για την ιστορία, να και ο πιτσιρικάς:
Image

Το ρεκόρ από πώληση με βέτο προέδρου που έχω κάνει είναι 45Μ στο FM2007 (ένας Νόβικοφ, επίσης
regen).
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τραλενομαι ..ο προεδρας μου πουλαει τον bosingwa,,,Θα τον σφξω...Δεν εχω αλλους παικτες εκπαιδευμενους απο την πορτο...τι να κανω??
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
psychotitus
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Sat May 05, 2007 1:56 pm
Football Manager της ομάδας: Καμια
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: Status??hmmmm.......my status is quo.....:P
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγω ειχα τον eduardo (απο Bahia) και απεριπτα προσφορες 15Μ και 50%...(delayed k reject)Μεχρι που καποια στιγμη ο Ντεμης πηρε το οπλο του και την κατασταση στα χερια του....10Μ και 20% σε μια βραζιλιανικη....Εκανα offer to clubs με παραπανω τιμη μπας και παρω τιποτα καλυτερο....καποιεσ εκαναν αλλα ο παιχτης δεν κοιταξε την καλυτερη για μενα προσφορα...απο τοτε αν δω οτι καποιοσ ειναι αποφασισμενοσ να φυγει απλα προσπαθω να παρω την καλυτερη προσφορα...
Αλλωστε υπαρχει και η περιπτωση Aaritalo(->15,5M & 30% στην Πορτο....την επομενη χρονια στη Γιουβεντουσ με 35Μ)
Οταν ειδα τα ταμεια να γεμιζουν (και με 80% των μεταγραφων να μου διατιθεται για ταλεντακια....) καταλαβα οτι το βετο του προεδρου ειναι παντα για καλο... 8)


Υ.Γ.βεβαια προσπαθω να κρατησω και μερικουσ....κανοντασ προσφορα για καλυτερο συμβολαιο...ειδικα αν ειναι Home Grown :D
"Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΑΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΑΠΟΘΝΗΣΚΟΥΝ" Πατριαρχης Βαρθολομαιος

"Η ΑΕΚ πάντα αυτό κάνει.. Είναι σαν μια γκόμενα που ενώ ξέρεις ότι δεν έχεις ελπίδες να την "ρίξεις" πάντα σου δείχνει κάτι ότι μπορεί να γίνει. Αντί να σου ρίξει μια χυλόπιτα από την αρχή να ξέρεις ότι δεν μπορείς να την έχεις, αυτή σε βασανίζει και σε αφήνει με την ελπίδα. Μια ελπίδα που δεν πραγματοποιείται ποτέ.." Antonisjk

"Και οι δυο εχουν τα δικια τους" psychotitus
pierikaras
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 383
Joined: Thu Jun 08, 2006 1:03 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Πειραιώς
Αγαπημένη Ομάδα: Πιερικός, Λίβερπουλ
Location: Κατερίνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Η προεδράρα μου πούλησε τον Σαλομονσόν στη Σπάρτα Πράγας με 2,7 εκατομμύρια ευρώ. Μου κατέστρεψε όλη τη δεξιά πλευρά δηλαδή ο τύπος. Το θέμα ήταν ότι μετά από 4 χρόνια είχα για πρώτη φορά θετικά οικονομικά. Ο παίκτης βέβαια ήθελε να φύγει και ο πρόεδρος τον πούλησε. Τον προσέφερα με 14,75 εκατομμύρια σε άλλες ομάδες, αλλά είδα ότι και στις άλλες ομάδες τελικά προτάθηκε με το ίδιο ποσό (2,7). Του πρότεινα ανανέωση με πολύ χρήμα αλλά φυσικά δε δέχτηκε. Προσπάθησα τέλος να τον πουλήσω με τα ίδια λεφτά σε μεγαλύτερες ομάδες, με τη σκέψη ότι θα εξελιχθεί περισσότερο και θα εισπράξω πιο πολλά σε μελλοντική του μεταπώληση (20%). Άντε τώρα να βρω παίκτη εφάμιλλο του και κυρίως κοινοτικό. Ά ρε πρόεδρο τι μου 'κανες!
Billy the kid
Trialist
Trialist
Posts: 21
Joined: Tue Nov 09, 2004 1:38 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα νευρα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εχω αστερα Τριπολης. Η ομαδα παει καλα. Εχω παρει 3 σερι πρωταθληματα.Ο προεδρος εχει σκοτωσει στο ενδιαμεσο μερικουσ παιχτες αλλα επειδη ηταν καλη η τιμη δεν με προβληματισε και πολυ(π.χ. Filipenko 23M, Eduardo15M).
Και τωρα πανω που εχω φτιαξει ομαδαρα και παμε να κανουμε κατι στην ευρωπη μου πουλαει το δεκεμβρη 2 παιχταραδες επιπεδου Ρεαλ για 5Μ και 8Μ.Τζαμπα πραμα...

Κοντευα να βαλω τα κλαματα χθες στις 5 το πρωι.Τοσος κοπος χαμενος...
Δεν ξερω αν ποτε βρω το κουραγιο να συνεχισω το save...
User avatar
BigMic
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 15799
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Location: Λάρνακα, Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα σπαω ολα φυσικα και του ριχνω και ενα βρισιδι μεσω του μικροφωνου (: (: (:
ΚΥΠΡΟΣ Head Researcher
pierikaras
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 383
Joined: Thu Jun 08, 2006 1:03 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Πειραιώς
Αγαπημένη Ομάδα: Πιερικός, Λίβερπουλ
Location: Κατερίνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ρε τον καραγκιόζη!!! Είμαι + 5 εκατομμύρια ευρώ, και ο πρόεδρος αποφάσισε να πουλήσει τον καλύτερο αμυντικό μου στη Νιουκάστλ για 4,5 εκατομμύρια ευρώ. Ντροπή και αίσχος! Κουφάλα πρόεδρε!
User avatar
burgos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 350
Joined: Tue Mar 29, 2005 9:38 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Βέροια, Marseille
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά όλα αυτά αλλά το αντίθετο σας έχει συμβεί; Να αγοράζει ο πρόεδρος παίκτες; Στο 08 δεν το έχω δει ακόμα, ίσως γιατί παώ ακόμα καλά και δεν υπάρχει λόγος, αλλά στο 07 με την Βέροια, μετά από 7 χρόνια και αφού είχα πάρει uefa, η ομάδα πήγαινε από το κακό στο χειρότερο και ο Αρβανιτίδης άρχιζε να αγοράζει παλτά από την Ανατολική Ευρώπη ξοδεύοντας όλο το μπάτζετ! Ευτυχώς ήρθε πρόταση από την Manchester που βολόδερνε στην 12η θέση της premier league και την έκανα.
laylow
Trialist
Trialist
Posts: 53
Joined: Sun Oct 22, 2006 11:35 am
Αγαπημένη Ομάδα: Vyzas Megarwn
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και να μην τους πουλαει οσο οσο ο προεδρος.

Απλα, βαζουμε sto asking price 5.000.0000 ή τελως παντων μια τιμη ελαχιστα μικροτερη η ελαχιστα μεγαλυτερη απο την αξια του παικτη.. Ετσι οταν σου κανουν προτασεις θα ειναι η τιμη που εχεις θεσει εσυ ως asking price. Ο -kavouras προεδρος ΔΕΝ θα πουλησει τον παικτη χωρις να δεχτεις εσυ την προταση.
ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: πρεπει να κρατατε ευχαριστημενο τον παικτη,αλλιως θα κλοτσαει. Δωστε του ενα ζουμερο συμβολαιο. με πολλα χρονια-οσα περισοτερα μπορειτε.
Once a funk upon a time...
dj_ka
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Wed Feb 04, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos-arsenal-lofos fc
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν είναι να φύγει θα φύγει κ ας χτυπάμε το κεφάλι μας -wall
XxXristosSs
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 405
Joined: Wed Nov 28, 2007 5:24 pm
Football Manager της ομάδας: Νο time λογω πανελληνιων...
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Location: Μεγαλόπολη Αρκαδίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παταω offer to clubs κ προσπαθω να παρω οσο πιο πολλα μπορω...Μετα,αφου πρωτα εχω βρισει τον προεδρο απειρες φορες που το πουλησε μονος τ ψαχνω για αντικαταστατη.....για παραδειγμα τωρα που εχω hoffenheim(β κατηγορια γερμανιας) και ανεβηκα σαν τριτος η "προεδραρα" μου πουλησε μονη της τον escudero για 5,5εκ. στην Στουτγκαρδη και Edu για 3,7 στην Βερντερ.....οι 2 καλυτεροι παιχτες μ εφυγαν λογω προεδρου....κ το χειροτερο τους πουλησε πριν τελειωσει η αγωνιστικη περιοδος(2αγωνστικες πριν το τελοσ ηταν,ειχα ε3ασφαλισει την ανοδο) κ την νεα χρονια μου δινει 0(!!!)ευρω γ μεταγραφες κ το ιδιο μπατζετ....ελεεεεεεεεεοοοοοοοοοοοοοοοοοοσσσσσσσσσσσσσ
Βarcelona F.C.
ballas38 wrote:Υ.Γ: η κολυμβηση ειναι ενα ολυμπιακο αθλημα στο οποιο κολυμπανε κατι τερμα γραμμωμενοι τυποι, και στο τελος κανει παγκοσμιο ρεκορ ο Φελπς.-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
User avatar
plevris13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 398
Joined: Fri Oct 26, 2007 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: παναθηναικος
Αγαπημένη Ομάδα: παναθα τι αλλο;
Location: Ηρακλειο Κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

βαλτε ριτρα ετσι δεν πουλαει τπτ!!!! :wink: :wink:
Ο ΠΑΟ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ
ΚΑΠOΙΟΙ ΤΗΝ ΓΡΑΨΑΝΕ ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΗ ΜΠΟΓΙΑ
ΗΤΑΝ 3ΛΕΞΕΙΣ ΠΑΟ ΘΥΡΑ 13
ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΛΑΝΙΑ ΜΕ ΤΡΙΦΥΛΛΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ
Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΚΥΛΟΥΣΕ Η ΙΣΤΟΡΙΑ
ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝΕ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ
ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΑYΤΕΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝΧΑΣΑΝ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ
ΓΙΑΤΙ ΘΑΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ
swiftmaniak
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Wed Jan 16, 2008 5:37 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μου εχει τυχει μια φορα οταν ειχα FC KOLN και ειχα τον υπερπαιχτη bogdan stancu.Μπηκε σφηνα ο προεδρος και μου τον πουλησε μονο με 7.5m ενω ειχα προταση με 15Μ πριν ενα χρονο.Τα πηρα στο κρανιο οχι γιατι τον πουλησε αλλα γιατι τον εδωσε στην μιση τιμη...

Συμφωνω και εγω οτι θα επρεπε να υπαρχει ultimatum να κανεις block την μεταγγραφη!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2008”