Διάφορα [2011/12]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον ''γηραιό''!
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8490
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

http://www.iraklis1908.gr/index.php?opt ... Itemid=129
Απέκτησε δικαίωμα συμμετοχής ο Νατσιόπουλος.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Μέχρι στιγμής έχω τους εξής:

Natsiopoulos Alexandros
Pozidis Pantelis
Sarafoglou Charis
Karandreas Alexandros
Tsilianidis Kosmas
Poptsis Alexandros
Foitas Dimitris
Stergianas Apostolis
Krystallis Andreas
Kofos Thodoros
Papastergiou Giorgos
Iraklis Dimitris
Mavridis Alexandros
Galanis Prodromos
Triantafyllidis Dimitris

Αν υπάρχει κάποιος άλλος που πάρει συμμετοχές και αξίζει να περαστεί μου λέτε...
User avatar
Panagiotis Ntaros
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 410
Joined: Mon Sep 24, 2007 12:58 pm
Football Manager της ομάδας: Ηρακλής
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλής
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ηρακλάρα έχω πονοκέφαλο
Ηρακλάρα βάρα στον εγκέφαλο
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ΄ακολουθώ
User avatar
Panagiotis Ntaros
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 410
Joined: Mon Sep 24, 2007 12:58 pm
Football Manager της ομάδας: Ηρακλής
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλής
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτή είναι η σύνθεση του Ηρακλή με την τριανδρία.

Ηρακλής: Αθανασιάδης, Φοιτάς (78΄ Σαμπανίδης), Ποζίδης, Ηρακλής, Πόπτσης, Γαλάνης (73΄ Τριανταφυλλίδης), Μαυρίδης, Καρανδρέας, Τσιλιανίδης, Σαράφογλου, Κρυστάλλης (46΄ Παπαστεργίου).

Στον πάγκο είναι οι: Μικρός, Κουλιούδης, Παπαδόπουλος, Κουτσιώλης.

Προσωπική μου άποψη:
1)Αθανασιάδης reflexe + , communication + , aggresion + , rushing out - (λογω του γκολ που έφαγε στο τετ α τετ αν και δεν φέρει ευθύνη)
2)Φοιτάς teamwork + , marking + , tackling + , speed -
3)Πόπτσης marking + , work rate ++ , ίσως heading - (λόγω ύψους είναι αρκετά κοντός) παρό όλα αυτά πολύ καλός αμυντικά
4)Μαυρίδης dribbling ++ , passing + , work rate ++ , team work - , crossing + , creativity ++ , technique + , free kick ++ , corner +
5)Καρανδρέας marking + , tackling + , passing +
6)Τσιλιανίδης dribbling +++ , passing + , work rate +++ , teamwork -- , crossing + , creativity ++ , technique ++
7)Σαράφογλου dribbling + , passing ++ , work rate +++ , team work +++ , crossing + , creativity ++ , technique + , decision -
8 )Κρυστάλλης dribbling + , passing + , work rate + , crossing + , creativity + , technique +
Last edited by Panagiotis Ntaros on Mon Nov 28, 2011 12:59 am, edited 1 time in total.
Ηρακλάρα έχω πονοκέφαλο
Ηρακλάρα βάρα στον εγκέφαλο
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ΄ακολουθώ
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8490
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Για τα dribling και tecnique συμφωνώ αλλά για crossing....
Τα μπακ τουλάχιστον πανάθλιες σέντρες.Άπειρες σέντρες από όλη την ομάδα γενικά οι μισές βγήκαν κατευθείαν άουτ.
Ο Σαράφογλου πολύ καλός πασαδόρος και μαχητικός-δυνατός αλλά κάνει αρκετά λάθη-χάνει την μπάλα αρκετες φορες.
Τσιλιανίδης ξέρει πολύ μπάλα αλλά δεν έχει καλό desicion εκεί που πρέπει να σουτάρει βγάζει σεντρα,είναι και ψιλοατομιστής.
Ο Τέρμας έξυπνος αλλα θέλει πολύ δουλειά αν και δεν φέρει ευθύνη.
Η άμυνα δεν μου άρεσε καθόλου...Τρεις τέσσερεις φορές περάσαν το κέντρο και μας πέταξαν δυο γκολ. Καλοί οι κεντρικοί αμυντικοί στα μαρκαρίσματα αλλά τάκλιν όχι.
Το κέντρο ήταν καλό ειδικά στο πρώτο ημίχρονο είμασταν πάρα πολύ καλοί βέβαια υπερφλοίαροι.Στο δεύτερο πολύ μέτριοι.
Ο Μαυρίδης έχει καλά στημένα και καλή τεχνική...
User avatar
Panagiotis Ntaros
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 410
Joined: Mon Sep 24, 2007 12:58 pm
Football Manager της ομάδας: Ηρακλής
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλής
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για τα μπακ δεν λέω crossing αν και για μένα πέρα από αυτές που βγήκαν κατευθείαν έξω οι οποίες αν δεν κάνω λάθος ήταν μια ή δύο οι σέντρες ήταν σωστές αλλά με 9 αμυντικούς στην μεγάλη περιοχή δύσκολα θα περνούσε η μπάλα.
Ηρακλάρα έχω πονοκέφαλο
Ηρακλάρα βάρα στον εγκέφαλο
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ΄ακολουθώ
User avatar
Panagiotis Ntaros
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 410
Joined: Mon Sep 24, 2007 12:58 pm
Football Manager της ομάδας: Ηρακλής
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλής
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Peritri να σε ρωτήσω κάτι.. Τους παίκτεσ που έχεις προσθέσει θα τους έχουμε με το update τέλη φεβρουαρίου αρχές μαρτίου που βγαίνει ή έχεις κάποιο αρχείο εσύ για να το προσθέσουμε τώρα?
Ηρακλάρα έχω πονοκέφαλο
Ηρακλάρα βάρα στον εγκέφαλο
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ΄ακολουθώ
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Στο επόμενο επίσημο data update :wink:
User avatar
Panagiotis Ntaros
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 410
Joined: Mon Sep 24, 2007 12:58 pm
Football Manager της ομάδας: Ηρακλής
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλής
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μήπως το έχεις σε data update μεσω editor σαν αυτά που έχει ο nik για να μην περιμένω?? Αν το έχεις μπορείς να μου το στείλεις? Θα είμαι υπόχρεως...
Ηρακλάρα έχω πονοκέφαλο
Ηρακλάρα βάρα στον εγκέφαλο
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ΄ακολουθώ
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Όχι, δυστυχώς δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα! :|
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8490
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Τσιλιανίδης από το ματς με την Αρναία.
Θέλει Dribbling+,Flair +, Technique ,Creativity +,agility +,decisions -,composure -.
O Κρυστάλλης επίσης είναι καλός τεχνικά και καλή τρίπλα αλλά νομίζω το crossing του αν είναι 11 είναι λίγο υψηλό θέλει 8-9.
Edit:Ο Αθανασιάδης ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας έχει πολύ άσχημες εξόδους και ψιλόκακό communication αλλά έχει καλούτσικο positioning και handling.
Όσων αφορά τα περί ΑΦΜ.
Η έγκριση από ΕΠΟ-Επιτροπή επαγγελματικού αθλητισμού δόθηκε και απομένει η ΓΣ του Ηρακλή για να επικυρωθεί η συμφωνία
http://www.onsports.gr/Podosfairo/D-Eth ... ton-irakli
Last edited by Arkas16 on Thu Jan 26, 2012 2:04 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8490
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

http://www.onsports.gr/Podosfairo/D-Eth ... os-iraklis
1. Αλλά ονόματος, χρωμάτων φανέλας, σήματος και έδρας της ομάδας της Α. Ε. Ποντίων Κατερίνης (παίζει στο Καυτανζόγλειο).
2. Το διοικητικό συμβούλιο της ομάδας θα απαρτίζεται από πέντε μέλη της ΑΕΠ, περιλαμβανομένου και του προέδρου, ενώ από την πλευρά του Ηρακλή θα συμμετέχουν τρία μέλη εκ των οποίων ο ένας θα είναι αντιπρόεδρος.
3. Οι προπονήσεις της ομάδας της Α. Ε. Ποντίων θα γίνονται στην Κατερίνη, με την τελευταία σε κάθε εντός έδρας παιχνίδι να γίνεται στο Καυτανζόγλειο, λόγω του ότι όλοι οι παίκτες της ομάδας έχει μόνιμη κατοικία στην Κατερίνη.
4. Οι δύο προπονητές των ομάδων θα περάσουν από κόσκινο του παίκτες του Ηρακλή που τώρα ανήκουν στο ρόστερ του και βέβαια αν δημιουργηθεί ομάδα Κ20, θα συμμετέχουν σ’ αυτήν.
5. Θα δημιουργηθεί γραφείο Τύπου με ένα μέλος από την Κατερίνη και ένα από την Θεσσαλονίκη.
Η επίσημη ανακοίνωση του Γ. Σ. Ηρακλής

«Ο Γυμναστικός Σύλλογος ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ μετά την πρόσκληση των μελών του Συλλόγου σε έκτακτη γενική συνέλευση στο ξενοδοχείο Capsis στις 19:00 ημέρα Παρασκευή 21 Ιανουαρίου 2012 και με την παρουσία της πλειοψηφίας των οικονομικά τακτοποιημένων μελών του αποφάσισε:

1. Απόσυρση του τμήματος ποδοσφαίρου του Γ.Σ. Ηρακλή που συμμετέχει στο πρωτάθλημα της Δ εθνικής κατηγορίας
2. Τη διατήρηση των ακαδημιών ποδοσφαίρου του Γ.Σ. Ηρακλή
3. Την παραχώρηση και χρήση σήματος και επωνυμίας του Ηρακλή προς το τμήμα αμειβομένων ποδοσφαιριστών του αθλητικού σωματείου με την επωνυμία «ΜΑΕΠ Κατερίνης» με απώτερο σκοπό την προοπτική ευρύτερης συνεργασίας.
Κατώπιν τούτου καλούμε τον κόσμο του Ηρακλή τη Δευτέρα 23 Ιανουαρίου και ώρα 17:00 στο Καυτανζόγλειο στάδιο στον αγώνα της ομάδας μας με αντίπαλο τον Τηλυκράτη Λευκάδας.

Με εκτίμηση,
Γ.Σ. Ηρακλής Θεσσαλονίκης».
Για 6 μήνες οι προπονήσεις θα γίνονται στην Κατερίνη ενώ μετά την πάροδο αυτής της περιόδου θα μετακομίσουν οι ποδοσφαιριστές στην Θεσ/νίκη. Το σωματείο θα λέγεται ΑΕΠ Ηρακλής ή Ηρακλής Ποντίων για έξι μηνές μετά μπορεί να αλλάξει.
User avatar
Panagiotis Ntaros
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 410
Joined: Mon Sep 24, 2007 12:58 pm
Football Manager της ομάδας: Ηρακλής
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλής
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οκτώ θα είναι τελικά οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Ηρακλή που θα ενταχθούν στο ρόστερ της νέας ομάδας, όπως ανακοίνωσε επίσημα η διοίκηση του Ερασιτέχνη.

Πρόκειται για τους Κοσμά Τσιλιανίδη, Απόστολο Στεργιανά, Χάρη Σαράφογλου (φωτογραφία), Αλέξανδρο Μαυρίδη, Κώστα Μικρό, Αλέξανδρο Πόπτση, Αλέξανδρο Καρανδρέα και Παντελή Ποζίδη.

Κατά 99% όλοι οι υπόλοιποι θα δοθούν δανεικοί και θα είναι διαθέσιμοι απο το καλοκαίρι...
Ηρακλάρα έχω πονοκέφαλο
Ηρακλάρα βάρα στον εγκέφαλο
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ΄ακολουθώ
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8490
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

http://www.onsports.gr/Podosfairo/Footb ... alis-ilias
''Στην ΑΕΠ Ηρακλής θα συνεχίσει την καριέρα του ο 21 ετών μεσοαμυντικός Μιχάλης Ηλίας από τον Εθνικό Φιλιππιάδας.''
Off Topic:
Να συνεχίσουμε να γράφουμε εδώ για την ΑΕΠ.Ηρακλής?
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Τι να πω, πολύ μπερδεμένη κατάσταση.

Στο epae.org υπάρχει ακόμα η ΑΕ Ποντίων Κατερίνης και το έμβλημά της, οπότε τυπικά έχει γίνει συγχώνευση;;;

Σήμερα στο παιχνίδι με την Δόξα Κρανούλας, είδα ότι χρησιμοποιήθηκε φανέλα με το έμβλημα του Ηρακλή :?

Επίσης, το καλοκαίρι, η συμφωνία μπορεί να ''σπάσει'', από ότι έχω καταλάβει...
Locked

Return to “Ηρακλής”