Sani Kaita [2010/11]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον ''γηραιό''!
Locked
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

'Κυανόλευκος' ο Sani Kaita

Παίκτης του ΗΡΑΚΛΗ είναι από σήμερα (31/01) και ο διεθνής Νιγηριανός αμυντικός μέσος Sani Kaita, μέχρι το τέλος της αγωνιστικής περιόδου 2010-2011.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκε.
jimbo84
Rotation
Rotation
Posts: 1030
Joined: Tue Nov 01, 2005 1:07 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φεύγεις, δηλαδή, με τις χειρότερες εντυπώσεις;

«Όσον αφορά τον πρόεδρο και τα υπόλοιπα μέλη της διοίκησης, ναι. Όμως, έχω τις καλύτερες δυνατές αναμνήσεις από τα παιδιά, αυτούς που δούλευαν καθημερινά μαζί μας και τους φιλάθλους. Η ατμόσφαιρα μέσα στα αποδυτήρια ήταν πάρα πολύ καλή. Όλα τα παιδιά ήμασταν μια γροθιά. Ο Τάσος (Κατσαμπής) ήταν πραγματικός αρχηγός και προσπαθούσε να μας κρατήσει ενωμένους, ενώ δεν πρόκειται να ξεχάσω και τον Μανώλη (Παπαστεριανό) που με αποκαλούσε "λιοντάρι". Ωραίο παρατσούκλι αυτό, μου άρεσε… Ο κόσμος προσπαθούσε να μας μεταδώσει ενέργεια και ήταν τιμή μου που αγωνίστηκα γι' αυτούς. Θα τους θυμάμαι για πάντα και θα θέλω να είναι χαρούμενοι».

Τι θα ήθελες να πεις στον Γιάννη Τάκη, αν τον είχες απέναντί σου;

«Τίποτα, δεν μιλάω με ψεύτες. Καλύτερα να κατέβει στον… πολιτικό στίβο. Εκεί δεν είναι που τάζουν και τελικά δεν κάνουν τίποτα; Ας γίνει πολιτικός, θα έχει μεγάλη επιτυχία! Ακόμα κι αν τύχει να τον συναντήσω στο μέλλον, δεν πρόκειται να τον χαιρετήσω. Δεν θέλω να έχω καμία σχέση μαζί του. Λυπάμαι τα άλλα παιδιά που πρέπει να τον ανεχθούν. Εγώ ευτυχώς ξέφυγα και αύριο (σ.σ.: σήμερα) πετάω για το Βέλγιο για να υπογράψω στην Γκέρμιναλ, με την οποία έχω συμφωνήσει».

Στο μέλλον θα ερχόσουν ξανά στην Ελλάδα;

«Θα έρθω σίγουρα το καλοκαίρι για να παραστώ στον γάμο ενός πολύ καλού μου φίλου! Όσον αφορά το ποδόσφαιρο, μη μου μιλάτε για Ελλάδα! Στη ζωή ποτέ δεν πρέπει να λες ποτέ, αλλά σίγουρα για το άμεσο μέλλον δεν πρόκειται να έρθω από τα μέρη σας».

Ποιο είναι το όνειρό σου;

«Επειδή τα όνειρα δεν απαγορεύονται, θα ήθελα να παίξω στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Το καλοκαίρι έφτασα πολύ κοντά στο να αγωνιστώ στην Αγγλία, αλλά δεν τα κατάφερα για ένα ή δύο παιχνίδια! Δεν πληρούσα την προϋπόθεση της συμμετοχής στο 75% των αγώνων της εθνικής μου ομάδας την τελευταία διετία».

http://www.sday.gr/page.ashx?pid=2&aid= ... tid=5&sn=5

dislike se Γιαννη Τακη
Locked

Return to “Ηρακλής”